• 40,00 zł /mb. 66,00 zł
  • *) brutto + koszty dostawy
  • mb.
  • Producent: Supra
  • Dostępność: Od ręki Od ręki
  • Czas realizacji: 2-3 dni

Supra PLY. Od ręki. Ultimate Audio Konin / Supra

Głośnikowe

Kabel SUPRA Ply jest uniwersalnym kablem mającym zastosowanie we wszystkich systemach audio, nawet tych dużej mocy. Dostępny jest wyłącznie w kolorze jasnoniebieskim i tak jak wszystkie kable serii Ply sprzedawany jest na metry ze szpuli do samodzielnego zakonfekcjonowania. Brzmienie kabla można określić jako dynamiczne, dźwięczne z niezwykle czystą, przejrzystą i lekko wyeksponowaną górą pasma - jest to idealna propozycja dla osób, których systemom audio brakuje blasku.

Kabel Supra Ply jest kablem o niskiej rezystancji, co niweluje efekt naskórkowości oraz zniekształcenia przebiegów dzięki powłoce z czystej cyny. Cyna nie tworzy z miedzią żadnych barier półprzewodnikowych i dodatkowo chroni miedź przed utlenianiem. Dzięki tym właściwościom idealnym zastosowaniem kabla Ply są instalacje zewnętrzne jak również instalacje 12V, dodatkowo utlenianie na kablu PLY jest dodatkowo zupełnie nieszkodliwe dla właściwości akustycznych.

Prostokątny przewodnik w kablu PLY jest łatwy do zamontowania w większości typowych wtyków. Kwadratowy profil zewnętrzny kabla pasuje również do większości osłon w przeciwieństwie do przewodów taśmowych, wstęgowych i licowych. Ponadto Kabel Ply łatwo można skręcać podobnie jak cieńsze podstawowe kable głośnikowe, co ułatwia podłączenia.

Dostępne są następujące wersje:

Kabel SUPRA Ply 2.0 jest przewodem mającym zastosowanie w systemach małej i średniej mocy lub głośnikach surround.

Kabel SUPRA Ply 3.4 jest uniwersalnym kablem mającym zastosowanie we wszystkich systemach audio, nawet tych dużej mocy

Wersja SUPRA Ply 3.4S w porównaniu do Ply 3.4 jest wyposażona w ekran pod wierzchnią warstwą izolacyjną. Zastosowanie go zostało podyktowane tym, ze promieniowanie magnetyczne, które występuje wokół przewodów głośnikowych nieekranowanych jest często dużo większe niż przy zwykłych przewodach sieci zasilającej. Ekranowane kable głośnikowe SUPRY emitują dużo mniej zakłóceń do podłączonych niskonapięciowych układów wejściowych. Minimalizacja interferencji pól magnetycznych jest szczególnie zalecana w instalacjach audiowizualnych, komputerowych oraz wrażliwych systemów niskonapięciowych kontroli i sterowania - tu właśnie skuteczne ekranowanie ma niebagatelne znaczenie.

Kabel SUPRA Ply 3.4W to ewolucja znanej koncepcji PLY opartej na przewodnikach o prostokątnym przekroju. W wersji PLY 3.4W zastosowano  cynowaną, wielożyłową, miedzianą plecionkę która w specjalnie opracowanym, dwuetapowym procesie jest walcowana pod wysokim ciśnieniem.

W ten sposób tworzone są dwa przewodniki o wciąż prostokątnym przekroju ale zdecydowanie bardziej płaskie niż w wersji 3.4. Każdy przewodnik składa się z 192 pojedynczych żył o średnicy 0,15 mm.

Izolację tworzą dwie warstwy specjalnego PVC o zwiększonej odporności na przegrzanie i starzenie. Szersze powierzchnie przewodzące zwrócone są do siebie w niewielkiej odległości, co skutkuje obniżeniem indukcyjności kosztem łagodnego zwiększenia pojemności.  Efektem są znaczne niższe straty sygnału przekładające się bezpośrednio na lepsze brzmienie. Transjenty są szybsze, lepiej wybrzmiewające, dźwięk jest bardziej przejrzysty i dynamiczny.