• 4 000,00 zł /szt. 6 490,00 zł
  • *) brutto + koszty dostawy
  • szt.
  • Gwarancja: 2 lata
  • Producent: Naim
  • Dostępność: Od ręki Od ręki
  • Czas realizacji: 2-3 dni
  • Oblicz_raty_duckblue

Naim CD5si. Od ręki. Ultimate Audio Konin / Naim

Odtwarzacze CD/SACD

Odtwarzacz CD Naim CD5si

Odtwarzacz CD5si, szczególnie w ze wzmacniaczem zintegrowanym Nait 5si, to nowe, ekscytujące możliwości w dziedzinie jakości dźwięku w zakresie budżetowego hi-fi.

Stworzony przez ten sam zespół projektantów, co najlepszy odtwarzacz CD na świecie, legendarny model Naim CD555, CD5si korzysta zarówno z tego samego zaplecza technicznego, jak i zaangażowania zespołu tych samych inżynierów. Dzięki temu bezkompromisowemu podejściu odtwarzacz jest w stanie odczytać każdą, nawet najmniejszą informację z odtwarzanej płyty.

To wyjątkowe urządzenie, zastępujące swojego poprzednika CD5i, gwarantuje wyjątkowe doświadczenia muzyczne i zachowuje funkcjonalność oraz wygodę znaną z klasycznych odtwarzaczy CD.

CD5si zaprojektowano tak, aby był najlepszym produktem tego typu w swojej klasie. Zastosowano w nim oryginalne rozwiązania techniczne, zapewniające melomanom niezwykłe przeżycia muzyczne.

Znakomita jakość dźwięku odtwarzacza CD5si to zarówno zaleta przeprojektowanego przetwornika D/A, nowego zasilacza, zoptymalizowanego filtra wyjściowego, poprawionej, prowadzonej w kształt gwiazdy, masy, jak i lepszych komponentów w najważniejszych punktach. W połączeniu z niezmienionymi, wybitnymi, elementami znanymi z jego poprzednika, takimi jak zegar o niskim jitterze, zasilacze zbudowane przy użyciu dyskretnych elementów i unikalny transport umieszczony w ręcznie wysuwanej szufladzie, gwarantują magiczne przeżycia podczas odsłuchu muzyki.

Podobnie jak we flagowym CD555, podstawowymi założeniami konstrukcyjnymi były spójność i stabilność sygnału odczytywanego przez laser. Elastycznie zawieszony transport i lekki magnetyczny krążek dociskowy gwarantują to, że płyta obraca się precyzyjnie i cicho, niezakłócona rezonansami mechanicznymi. Ścieżki sygnału pomiędzy głównymi elementami skrócone zostały do granic możliwości, dając niezakłócony przepływ najsłabszych sygnałów. Każda sekcja odtwarzacza zasilana jest przez osobny stabilizator napięcia. Wszystkie układy mają masy prowadzone w gwiazdę. Odtwarzacz, ze względu na dążenie do maksymalnej prostoty, nie dysponuje wyjściem cyfrowym i słuchawkowym.

Technologia użyta w CD5si to przed wszystkim osobne zasilanie dla sekcji cyfrowej i analogowej, opierające się na specjalnym transformatorze z osobnymi odczepami dla tych sekcji oraz ekranowaniem zapobiegającym zakłóceniom z sieci energetycznej.
Degradacja dźwięku w efekcie mikrofonowania została znacząco zredukowana przez sprężyste podkładki, na których spoczywa sztywna obudowa o małych drganiach.
CD5si zapewnia wygodne ładowanie płyty przy użyciu specjalnie zaprojektowanej, ręcznie wysuwanej szuflady z domieszką włókna szklanego. Jej masa została dokładnie obliczona tak, aby uzyskać jak najlepszą sztywność i izolację od drgań.

Specyfikacja techniczna:

Wyjścia audio

Analog DIN, RCA
Wyjścia liniowe Stałe (poziomowe) 2.1V RMS przy 1kHz
Impedancja wyjściowa 10Ω (max.)
Impedancja obciążenia 10kΩ (min.)
Pasmo przenoszenia 10Hz – 20kHz, -0.6dB at 20Hz
THD + N <0.007%, 10Hz - 20kHz at full level
Liniowość ± 0,1 dB w odniesieniu do sygnału referencyjnego

Łączność

Pilot Infra Red (RC5)

Format

Format CD Red Book
Kompatybilność dysków  CD, CD-R

Dane ogólne

Wymiary (WxSxG) 70 x 432 x 301 mm
Waga 5.9 kg
Akcesoria Pilot zdalnego sterowania NARCOM-4, Standard Interconnect, kabel sieciowy
Zasilanie
Źródło napięcia 100V, 115V, 230V; 50 lub 60Hz