• 4 999,00 zł /kpl 7 697,00 zł
  • *) brutto + koszty dostawy
  • kpl
  • Producent: Nad
  • Dostępność: Od ręki Od ręki
  • Czas realizacji: 2-3 dni
  • Oblicz_raty_duckblue

NAD C368 Black + NAD MDC BluOS 2. Od ręki. Ultimate Audio Konin / Nad

Wzmacniacze zintegrowane

NAD C368 to znakomicie brzmiący, hybrydowy wzmacniacz zintegrowany, który dzięki opcji rozbudowy za pomocą dedykowanych modułów MDC łatwo dostosowuje się do potrzeb użytkownika. W jednym urządzeniu łączą się wszystkie kluczowe elementy dobrego wzmacniacza, takie jak starannie opracowana amplifikacja Class D (wykorzystująca specjalnie modyfikowane stopnie wyjściowe Hypex UcD), zaawansowany przetwornik C/A, bogaty zestaw analogowych i cyfrowych wejść czy też wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy. Całość uzupełnia możliwość współpracy z bezprzewodowymi słuchawkami i strumieniowanie dźwięku z urządzeń Bluetooth.

Brzmienie. Precyzja. Moc.
Wprowadzając do C 368 amplifikację HybridDigital™, inżynierowie NAD zeszli z wydeptanych ścieżek i zamiast zastosować tradycyjny, mało efektywny prądowo stopień wyjściowy klasy AB, opracowali obwody oparte na wzmacniaczach impulsowych klasy D. Dzięki temu, do wnętrza C 368 trafiły specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala to na uzyskanie znakomitej precyzji odtwarzanego dźwięku i pokaźnej, pozbawionej zniekształceń i szumów mocy 80 W na kanał, która w szczególnych przypadkach może sięgać aż 120 W wartości szczytowej.

Możliwość dodawania funkcji
Dzięki opracowanej przez NAD modułowej koncepcji konstrukcyjnej MDC, wzmacniacz C 368 może być łatwo wzbogacany o dodatkowe funkcjonalności, znacznie poszerzające jego możliwości. Dodatkowo, dzięki możliwości stosowania tego typu rozszerzeń, urządzenie staje się otwartym na przyszłość, zabezpieczając użytkownika przed technologicznym starzeniem się wzmacniacza.

Obecnie, NAD oferuje dwa moduły rozszerzające dla tego modelu. Pierwszym z nich jest karta MDC BluOS 2 dodająca pełną funkcjonalność odtwarzacza strumieniowego i bezprzewodowego systemu mutliroom, drugą zaś, moduł MDC-HDM2, umożliwiający współpracę C 368 z telewizorem, konsolą gier, czy odtwarzaczem Blu-ray/4K.

Strumieniowanie audio i multiroom
Dodanie opcjonalnego modułu MDC BluOS 2 gwarantuje dostęp do sieci lokalnej przez Wi-Fi lub przewodowe połączenie Ethernet oraz umożliwia strumieniowe przesyłanie Hi-Res Audio. W ten sposób, wzmacniacz staje się jednocześnie wysokiej klasy źródłem audio, mając dostęp do milionów nagrań z serwisów muzycznych w chmurze, tysięcy internetowych stacji radiowych oraz plików muzycznych z komputera i domowej sieci. Kompatybilność modułu MDC BluOS 2 z urządzeniami ekosystemu Bluesound, pozwala na współpracę C 368 z głośnikami multiroom umieszczonymi w innych pokojach.

Muzyka poprzez dwukierunkowy Bluetooth™
Wbudowany w C368 moduł Bluetooth™ jest wyposażony w wysoko wydajny kodek aptX®, dzięki któremu muzyka jest przesyłana z dowolnego urządzenia kompatybilnego z tym interfejsem w jakości CD. Połączenie Bluetooth może być również używane do sparowania wzmacniacza z bezprzewodowymi słuchawkami, takimi jak np. NAD HP70.

Analogowa muzyka z winylu
C 368 został wyposażony w najlepszy w swojej klasie przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Odznacza się on precyzyjną korekcją RIAA z szerokim  marginesem przesterowania, wyjątkowo niskim poziomem szumów oraz innowacyjnym dolnozaporowym filtrem sprzężenia zwrotnego. Jego zadaniem jest wyeliminowanie szkodliwego sprzężenia akustycznego pomiędzy wkładką gramofonową a kolumnami głośnikowymi.

Wzmacniacz słuchawkowy
Do układów audio C 368 wbudowany został w osobny wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej i bardzo dużych możliwościach w zakresie napięcia sygnału wyjściowego, dzięki czemu możliwe jest wysterowanie nawet bardzo wymagających słuchawek studyjnych o wysokiej impedancji.  

Znakomite możliwości połączeniowe
Wzmacniacz C368 to prawdziwe centrum domowej rozrywki. Bogaty zestaw przyłączy zawiera zarówno komplet analogowych wejść liniowych, jak też optyczne i koaksjalne wejścia cyfrowe oraz dedykowane przyłącze dla gramofonu MM. Dodatkowe wyjście Pre-out, może być wykorzystane dla rozbudowy systemu lub podłączenia aktywnego subwoofera, zaś dwa zestawy zacisków pozwalają na współpracę wzmacniacza z dwoma parami kolumn głośnikowych. Całość uzupełniają przyłącza dla wyzwalacza 12V oraz port RS-232, pozwalające na zintegrowanie wzmacniacza w ramach systemów sterowania.  

 

Funkcje sieciowe i high-res audio dla wzmacniaczy NAD

NAD MDC BluOS 2 to moduł, dzięki któremu z łatwością wzbogacisz swój wzmacniacz zintegrowany NAD C 368 lub C 388 o funkcje sieciowe, możliwość odtwarzania high-res audio i obsługę za pomocą aplikacji BluOS. Ta specjalna kart jest w pełni kompletnym cyfrowym rozwiązaniem, które zapewni ci dostęp m.in. do muzycznych serwisów internetowych.

Ponieważ MDC BluOS 2 jest wewnętrznym modułem, to nie wymaga żadnego zewnętrznego okablowania ani zasilania, a przy tym ściśle współpracuje z oprogramowaniem wzmacniaczy. Ethernet i Wi-Fi pracują w trybie asynchronicznym i dlatego redukują do minimum możliwość powstawania jitteru oraz umożliwiają odtwarzanie muzyki udostępnionej w lokalnej sieci lub przesyłanej bezpośrednio z popularnych serwisów internetowych, takich jak Spotify Connect, Rdio i Slacker. Oczywiście użytkownik może również skorzystać z portu USB typ A i odtwarzać nagrania zapisane na przenośnej pamięci USB.

Do sterowanie odtwarzaniem muzyki służy bezpłatna aplikacja BluOS dostępna na smartfony i tablety z Androidem lub iOS. Oprócz oczywistych funkcji, takich jak Start/Pauza/Przewijanie, BluOS łączy razem całą muzyką integrując nagrania przechowywane lokalnie (np. w bibliotece iTunes) i utwory udostępniane w serwisach strumieniowych. Ponadto BluOS obsługuje muzykę we wszystkich popularnych formatach, także wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC, ALAC i WAV do 192 kHz/24 bitów.

Dane techniczne:

Moc wyjściowa
2 x 80 W
Typ wzmacniacza
Cyfrowy
Pasmo przenoszenia
10Hz-65kHz
Stosunek sygnał/szum
Zniekształcenia THD
0.009% Wejścia / wyjścia

Wejścia cyfrowe
Coaxial, Optyczne
Wejście gramofonowe
Tak (MM)
Wyjście słuchawkowe
Tak Dodatkowe funkcje

Tryb Pure Direct
Nie
Korekcja tonów
Nie
Pilot
Tak
Głośniki A/B
Tak Zasilanie

Transformator
Nie
Pobór mocy (max)
29W
Pobór mocy (standby)
0.5W Ogólne

Wymiary (S x W x G) mm
435 x 71 x 407