• 1 699,00 zł /szt. 2 295,00 zł
  • *) brutto + koszty dostawy
  • szt.
  • Gwarancja: Denon - 2+1 rok po rejestracji
  • Producent: Denon
  • Dostępność: Do 3 dni Do 3 dni
  • Czas realizacji: 2-3 dni

Denon PMA-50. Skorzystaj z 30 rat 0% w salonie Ultimate Audio Konin / Denon

Wzmacniacze zintegrowane

PMA-50
Zintegrowany wzmacniacz cyfrowy stereo

FUNKCJE - PMA-50
Zintegrowany wzmacniacz cyfrowy stereo
Dzięki PMA-50 możesz cieszyć się doskonałą jakością dźwięku z najnowszych źródeł audio wysokiej rozdzielczości. PMA-50 jest zintegrowanym wzmacniaczem stereo umożliwiającym podłączenie przez port USB do komputera PC lub Mac, by odtwarzać wysokiej rozdzielczości ścieżki dźwiękowe PCM lub DSD. Wspierane są ścieżki dźwiękowe PCM do 24-bit/192 kHz, 2,8MHz i ścieżki DSD 5,6MHz.

Ponadto, ulubione utwory mogą być odtwarzane z urządzeń przenośnych za pośrednictwem łącza Bluetooth, które oferuje szybkie i łatwe parowanie poprzez przycisk na przednim panelu. PMA-50 umożliwia też parowanie NFC jak i możliwość połączenia równoczesnego kilku urządzeń przez Bluetooth. Do odtwarzania dźwięku jakości CD, PMA-50 wyposażony jest w najnowszej generacji dekodowanie o niskich opóźnieniach aptX firmy CSR.

Wybór wejść cyfrowych (2 optyczne i 1 koaksjalne) zapewnia zgodność z cyfrowymi źródłami audio a wejście analogowe stereo ze starszymi urządzeniami analogowymi.

Zaawansowany wzmacniacz cyfrowy klasy D udostępnia technologię DDFA, charakteryzującą się dużą wydajnością i niskimi zniekształceniami. Wzmacniacz ma moc 50 W na kanał przy 4 omach, by mógł być kompatybilny z jak największą gamą typów głośników.

Kompaktowa obudowa ma luksusowe wykończenie i wymiary pozwalające na jego umieszczenie niemal wszędzie w domu, biurze na biurku, w pozycji poziomej lub pionowej.
Zaawansowane przetwarzanie
AL32 Digital Audio
Dla uzyskania najwyższej możliwej jakości odtwarzania 16, 20 i 24-bitowych ścieżek audio, PMA-50 posiada system przetwarzania cyfrowego dźwięku AL32. Dostępny w audiofilskich modelach odtwarzaczy dysków i cyfrowych komponentach audio Denon, Advanced AL32 konwertuje, cyfrowo filtruje i kształtuje zniekształcenia sygnał o niższej ilości bitów do pełnych 32 bitów, tym samym dostarczając zauważalnie lepszą dynamikę i lepszą jakość. Twoje ulubione utwory zapisane cyfrowo nigdy nie brzmiały lepiej.
W pełni cyfrowy wzmacniaczdla mocnego i pełnego dźwięku
W sekcji wzmacniacza zastosowano technologię DDFA® firmy CSR. Obwód stopnia wyjściowego ma odrębną konstrukcję, która zapewnia wyższy stosunek sygnału do szumu i mniejsze zniekształcenia w porównaniu do konwencjonalnych wzmacniaczy klasy D. Ten zaawansowany system wzmacniacza zapewnia doskonałą jakość dźwięku wraz z wysoką wydajnością wzmacniacza 50W przy 4 omach.

Głośniki można podłączyć do wzmacniacza na różne sposoby: przy pomocy gołych kabli, wtyczek bananowych i zwykłych.
Konstrukcja DAC Master Clock
W celu zredukowania zniekształceń typu jitter, zegar główny jest ponownie generowany w modulatorze PWM. Konstrukcja Denon Master Clock zapewnia, że dźwięk jest poprawnie lokalizowany, a zatem przestrzeń dźwiękowa będzie bardzo realistyczna.
Wejście USB-B dla wysokiej rozdzielczości
audio wliczając PCM i DSD
Co szczególnie wyjątkowe, dzięki podłączeniu USB-B do komputera PC lub Mac, miłośnicy muzyki mogą cieszyć się doskonałą wiernością dźwięku, jak z najnowszych źródeł wysokiej rozdzielczości, przy odtwarzaniu wysokiej rozdzielczości ścieżek audio PCM i DSD. PCM obsługuje ścieżki do 24-bitów / 192 kHz i 2.8MHz i 5.6 MHz DSD.

Aby wyeliminować zakłócenia wywołane przez PC poprzez cyfrowe wejście USB, PMA-50 wyposażony jest w specjalny blok izolacji zakłóceń przed wzmacniaczem cyfrowym.
Połączenie bezprzewodowe
Bluetooth z NFC i Multi-Point
Ponadto, ulubione utwory mogą być odtwarzane z urządzeń przenośnych za pośrednictwem łącza Bluetooth, które oferuje szybkie i łatwe parowanie poprzez przycisk na przednim panelu. Po prostu aktywuj funkcję Bluetooth w swoim urządzeniu, wciśnij przycisk Bluetooth na przednim panelu lub pilocie zdalnego sterowania, a następnie po wezwaniu wpisz 4-cyfrowy kod w swoim urządzeniu. Twoje urządzenie i PMA-50 zostaną natychmiast sparowane, a łącznie może zostać zapamiętanych do 8 urządzeń.

Dla jeszcze szybszego parowania, PMA-50 wyposażony jest w NFC (Near Field Communication). Wystarczy aktywować twoje urządzenie Bluetooth z funkcją NFC i umieścić blisko oznaczenia N na wzmacniaczu PMA-50 (na bocznym panelu), a zostanie on natychmiast sparowany bez konieczności ręcznego wpisywania kodu.

Dodatkowo PMA-50 posiada możliwość połączeniową Multi Point Bluetooth pozwalającą na podłączenie 3 urządzeń Bluetooth równocześnie. Odtwarzaj utwory z jednego urządzenia, a kiedy w nim wciśniesz pauzę lub stop, a w innym urządzeniu włączysz odtwarzanie, PMA-50 automatycznie przełączy się na kolejne urządzenie. Na wyświetlaczu frontowym pokazany jest aktualny wybór urządzenia Bluetooth.
Dekodowanie aptX o niskich opóźnieniach (Low Latency)
Do odtwarzania dźwięku jakości CD, PMA-50 wyposażony jest w najnowszej generacji dekodowanie o niskich opóźnieniach aptX firmy CSR, które zapewnia optymalną synchronizację czasu podczas odtwarzania dźwięku ze źródeł wideo bez żadnych problemów z synchronizacją ruchu warg.

W stylowej, eleganckiej, kompaktowej obudowie zastosowano luksusowe subtelne aluminiowe matowe elementy wykończenia z jasnymi srebrnymi akcentami oraz błyszczące i matowe czarne powierzchnie.

Obudowa jest tak zaprojektowana, aby zmieścić się dosłownie wszędzie, w tym na blacie w domu lub biurze. Może być umieszczony poziomo jak i pionowo. Zdejmowane nóżki i zakrętki pozwalają na błyskawiczną zmianę pozycji.

PMA-50 posiada również automatyczne rozpoznawanie swojej orientacji, które obraca odpowiednio treść wyświetlaną na ekranie do pozycji poziomej lub pionowej w zależności od ustawienia urządzenia.
Wysokiej jakości wyjście słuchawkowe z ustawianą impedancją słuchawek
PMA-50 jest wyposażony w dedykowany układ wzmacniacza słuchawkowego, na który składa się wysokiej prędkości szerokopasmowy wzmacniacz operacyjny o ultra-niskich zniekształceniach, powiązany z odrębnym stopniem końcowym.

W celu dostosowania do najszerszego zakresu typów słuchawek, PMA-50 jest wyposażony w regulowane sterowanie impedancji słuchawek, z 3 ustawieniami dla słuchawek o niskiej, średniej i wysokiej impedancji, które zapewnia prawidłowe dopasowania impedancji słuchawek i wzmocnienia wzmacniacza.

Gniazdo słuchawkowe posiada średnicę 6,3 mm dla kompatybilności z domowymi słuchawkami najwyższej jakości, także modelami profesjonalnymi i studyjnymi.
Różnorodność wyjść cyfrowych audio;
wejście analogowe stereo
Dodatkowo do wejścia USB-B, PMA-50 oferuje 2 optyczne wejścia cyfrowe audio i 1 wejście koaksialne cyfrowe. Jest także analogowe wejście stereo do podłączenia źródeł analogowych.
Ergonomiczny pilot zdalnego sterowania
Dla całkowitej wygody, dostarczany pilot zdalnego sterowania posiada ergonomicznie zaprojektowany układ klawiszy z kursorem, do regulacji głośności i wyboru źródła, menu ustawień i przyciski „Wstecz”, Bluetooth oraz ściemniania wyświetlacza.

 

Funkcje:

Kanały 2
Wzmacniacz szerokopasmowy NIE
Pojedynczy układ przeciwsobny HC-TR NIE
Dynamiczne zasilanie wysokoprądowe NIE
Wzmacniacz zbudowany z elementów dyskretnych NIE
Automatyczne wyłączanie mikroprocesora NIE
Duży radiator NIE
Source Direct NIE
Równoważnik kanałów / Basy / Tony wysokie / Głośność TAK/TAK/TAK/NIE
Funkcja Power Amp direct NIE
Podwójny transformator LC zabezpieczony przed stratami prądu NIE
Pojedynczy układ przeciwsobny UHC-MOS NIE

Wejścia/Wyjścia:

Wejścia audio 1
Wejście Phono: MM / MC NIE/NIE
Wyjścia audio NIE
Liczba gniazd 2
Wejście / wyjście szyny zdalnego sterowania TAK
Gniazdo słuchawkowe TAK
Wejście cyfrowe: USB-B / optyczne / koncentryczne 1/2/1
Wyjście przedwzmacniacza / wejście wzmacniacza mocy
Subwoofer / NIE
Wejście Power Amp Direct NIE
Złocone gniazda Chinch NIE
Głośnik A / B NIE

Dane techniczne:

Moc wyjściowa 8 omów (20 Hz - 20 kHz, T.H.D. 0.07%) 30 W
Moc wyjściowa 4 omy (1 kHz, T.H.D. 0.7%) 50 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0.004 %
Czułość wejściowa: MM, MC
NIE
Współczynnik sygnał/szum: MM, MC
NIE
Czułość wejściowa: Wysoki poziom 70 mV
Współczynnik sygnał/szum: Wysoki poziom 110dB
Regulacja sopranów ± 8 dB at 12 kHz
Regulacja basów ± 8 dB at 100 Hz

Ogólne:

Metalowy przedni panel NIE
Pilot zdalnego sterowania RC-1202
Pobór prądu w W T.B.D.
Pobór prądu w stanie oczekiwania W T.B.D.
Automatyczne wyłączanie zasilania Tak
Odłączany przewód zasilania Tak
Funkcja zdalnego sterowania systemu NIE
Wymiary maksymalne (szer. x gł. x wys.) w mm 200 x 240 x 86
Waga w kg T.B.D.