• 16 990,00 zł /szt.
  • *) brutto + koszty dostawy
  • szt.
  • Gwarancja: 2 lata
  • Producent: Chord Electronics
  • Dostępność: Od ręki Od ręki
  • Czas realizacji: 2-3 dni
  • Oblicz_raty_duckblue

Chord Electronics HUGO TT. Skorzystaj z 30 rat 0% w salonie Ultimate Audio Konin / Chord Electronics

Przetworniki C/A

 HUGO TT

To wielokrotnie nagradzane urządzenie oferuje podobną jakość brzmienia, lecz znacząco zwiększono rozdzielczość obsługiwanych plików. Hugo TT to szczegółowo dopracowany, „rasowy”, stacjonarny przetwornik DAC/przedwzmacniacz, wykrywający nawet najdrobniejsze zakłócenia, zapewniając oszałamiającą jakość dźwięku.

Z nowym Hugo TT (Table Top) osiągnęliśmy niebywały sukces w sprzedaży naszych nowatorskich przetworników DAC/wzmacniaczy słuchawkowych serii Hugo. To nowe urządzenie stacjonarne, przeznaczone do użytku domowego zapewnia szerokie możliwości podłączenia poprzez wejście USB-B, wyjścia XLR, dwa wyjścia słuchawkowe 1/4”. Polepszono również wydajność urządzenia i jego parametry.
W porównaniu do swojego przenośnego kuzyna Hugo, stacjonarny Hugo TT posiada nową, większą obudowę, pilot zdalnego sterowania, alfanumeryczny wyświetlacz LED pokazujący aktywne wejście/dane o częstotliwości próbkowania. Przetwornik ten, dzięki zastosowaniu kondensatorów o wysokiej pojemności, odznacza się znacząco ulepszonym brzmieniem.
Zwiększona częstotliwość próbkowania
Hugo TT jest w stanie w pełni wykorzystać zalety współczesnych, miksowanych studyjnie, zaawansowanych plików dźwiękowych DXD, pozwalając melomanom na słuchanie muzyki w wysokiej rozdzielczości, z doskonałym odtworzeniem muzyki z płyt CD. Hugo TT obsługuje pliki audio 32-bit/384kHz poprzez złącze koaksjalne i USB, oraz pliki 24-bit/192kHz poprzez złącze optyczne, a także kodowanie DSD64 przez wszystkie wejścia i DSD128 przez złącze koaksjalne i USB (wszystkie poprzez DoP).
Główną zaletą Hugo TT w stosunku do Hugo jest zastosowanie wysokiej jakości asynchronicznego złącza USB typu B, zarówno na wejściu USB SD, jak i HD. Dzięki dwóm dodatkowym wejściom cyfrowym, czyli nowemu koaksjalnemu wejściu BNC i wejściu optycznemu TOSLink, każde podłączone urządzenie z wyjściem cyfrowym będzie korzystać z doskonałego dźwięku oferowanego przez Hugo TT.
Bluetooth
Nowy przetwornik Hugo TT to urządzenie w pełni zintegrowane ze współczesnymi cyfrowymi urządzeniami do odtwarzania dźwięku. Posiada ono dodatkowo moduł Bluetooth 2DP i wykorzystuje dedykowany moduł z kodekiem aptX do bezpośredniego przesyłu sygnału cyfrowego do obwodów przetwornika DAC. Tak więc dzięki Hugo TT można cieszyć się muzyką bez konieczności podłączania jakichkolwiek kabli.
Układ logiczny Spartan 6 FPGA
Przetwornik Hugo TT posiada ten sam wysokowydajny układ logiczny Spartan 6 FPGA, który umożliwił przetwornikowi Hugo, tuż po swoim debiucie, ponowne zdefiniowanie całego gatunku. Posiada on identyczną specyfikację i parametry techniczne co jego kuzyn wykorzystywany w Hugo i jest układem bijącym wszelkie rekordy pod względem zakresu dynamiki, co było wielokrotnie podkreślane w czołowych brytyjskich magazynach hi-fi oraz w Hi-Fi World w lecie 2014 roku.
Kondensatory o wysokiej pojemności
Hugo TT, jako urządzenie stacjonarne przeznaczone do użytku domowego, jest zasilane z sieci. Mimo to, inżynierowie firmy Chord zastosowali w nim również zasilanie bateryjne i system magazynowania energii Supercap. Jest to technologia stosowana w samochodach Formuły 1, w której kondensatory stanowią dodatkowe źródło energii, wspierające akumulatory samochodu i chroniąc je poprzez dzielenie i różnicowanie chwilowego zapotrzebowania na energię. System ten odgrywa podobną rolę w Hugo TT - zwiększa żywotność baterii, a także ulepsza dynamikę odtwarzanych nagrań i reguluje chwilowe zwiększenie zapotrzebowania na dodatkową moc.


- Remote control allowing input (source) selection and volume control
- Alphanumeric LED display to show settings
- Double the battery capacity of Hugo
- 10,000,000uF (microfarads) of supercapacitor energy storage
- Fully balanced outputs using XLR connectors
- Single-ended RCA outputs
- BNC coaxial digital input
- Optical TOSLink input
- Full-sized B-type USB inputs for both SD USB and HD USB feeds
- Full galvanic isolation on the HD USB input right up to 384kHz
- Improved analogue stage output current for low distortion into low impedance loads
- 2x Quarter-inch jack headphone outputs
- 1x 3.5mm jack headphone output

Cena dotyczy urządzenia Chord Electronics Hugo TT z pilotem. Pozstałe urządzenia widoczne na zdjęciu nie są częścią zestawu.

Specifications

- Advanced digital volume control
- Crossfeed filter network
- Battery-powered for power supply isolation
- Input selection identification and remote volume up or down indication is via alphanumeric display and colour-changing LED display
- 26K tap-length filter
- THD: 140dB
- Headphone output: 110dB SPL into a 300ohm headphone load

Inputs

- 1x Optical TOSLink 24-bit/192KHz-capable
- 1x BNC coaxial input 32-bit/384kHz -capable
- 1x HD/SD USB B-type input up to 32-bit/384kHz

Outputs

- 1x3.5mm headphone jack
- 2x6.35mm (1/4-inch) headphone jack
- 1x (pair) stereo RCA phono output
- Fully balanced via XLR connectors

Dimensions

- 235mm x 45mm x 225mm (WxDx H)
- Weight 3Kg